تماس تلفنی با دکتر رادخواه
تومورهای بیضه

تومورهای بیضه

تومور بیضه (testis Cancer)
سرطان بیضه در سنین جوانی رخ می دهد. علامت آن اغلب بزرگ شدن و سفتی بیضه بدون درد است که گاهی با بیماریهای دیگر بیضه نظیر عفونت قابل اشتباه است.
هر چند که به دلیل در دسترس بودن معاینه تشخیص را قطعی می کند، لیکن استفاده از سونوگرافی بسیار کمک کننده می باشد.
درمان آن خارج کردن هر چه سریعتر و کامل بیضه و طناب آن است. سلولهای سرطان بیضه با سرعت بسیار زیادی رشد می کنند و یکی از بیشترین سرعت رشد سلولهای سرطانی را دارد. این سرطان اغلب از طریق غدد لنفاوی پشت صفاق گسترش می یابد و آزمایشات هورمونی خاصی را بالا می برد.
سرطان بیضه همانطور که بسیار سریع رشد می کند و می تواند به سرعت کشنده باشد، بسیار نیز درمان پذیر است. در بعضی بیماران نیاز به خارج کردن غدد لنفاوی پشت صفاق می باشد که عمل جراحی سنگین است و نیاز به تجربه فراوان دارد تا حدی که برخی ارولوژیست ها نیز درمان جایگزین مثل شیمی درمانی را به جای آن برمیگزینند. ما تجربه تعداد قابل توجهی از این اعمال را داریم و تمامی موارد بدون عارضه انجام شد.
در مواردی لازم است قبل از عمل جراحی، شیمی درمانی انجام شود. عمل جراحی خارج کردن غدد لنفاوی پشت صفاق پس از شیمی درمانی یکی از پیچیده ترین اعمال جراحی در حیطه ارولوژی است. ارولوژیست های انگشت شماری این و به تعداد بسیار اندک از این عمل جراحی را انجام داده اند. در مواردی از این اعمال که انجام داده ایم، تمامی موارد با موفقیت کامل انجام شده است.
پیگیری بیماران پس از درمان اولیه و تکمیلی بسیار حساس است و نیاز به تجربه دارد.

ساعات کار مطب

شنبه                    21:30 - 18:30
دوشنبه                21:30 - 18:30
چهارشنبه             21:30 - 18:30

آدرس مطب و تلفن

   تهران- شهرک غرب- بلوار پاک نژاد - بین دادمان و دریا- مرکز پزشکی یادمان - طبقه اول

  88591523

   info@drradkhah.com

آدرس مطب دکتر رادخواه

جستجو