تماس تلفنی با دکتر رادخواه
کدام مردان نیازمند پروتزهای آلت تناسلی هستند

کدام مردان نیازمند پروتزهای آلت تناسلی هستند؟/ پروتز برای افزایش اندازه است؟/فواید پروتز

 شفا آنلاین:  
دکتر کیوان رادخواه در گفتگوی اختصاصی با شفا آنلاین تأکید کرد: پروتز برای بیمارانی در نظر گرفته می شود که هیچ راه حل درمانی دیگری برایشان وجود ندارد، اما نکته حائز اهمیت آن که بیمار در رابطه با تعبیه پروتز باید به صورت کامل آگاه شود.

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار استفاده از پروتز را برای مردانی دانست که دارای ناتوانایی جنسی کامل اند.

وی در این باره افزود: اهمیت آگاه شدن بیمار از آنجاست که پس از تعبیه پروتز هرچقدر که توانایی جنسی باقی مانده باشد از بین خواهد رفت، زیرا داخل آلت تناسلی را توسط عمل جراحی خالی می کنیم و پروتز جای آن کار گذاشته می شود.

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سرطان های سیستم ادراری و تناسلی ادامه داد: بیمار نباید از پروتز تصور اشتباهی داشته باشد زیرا بعد از تعبیه دیگر امکان برداشتن آن وجود ندارد.

وی با اشاره به این که پروتز برای افزایش طول آلت و افزایش توانایی جنسی نیست، تصریح کرد: این پروتزها در حقیقت برای کسانی استفاده می شود که دارای ناتوانایی جنسی کامل بوده و به هیچ درمان دیگری پاسخ نمی دهند.

فواید پروتزهای آلت
رادخواه در خصوص فواید پروتزهای آلت بیان کرد: پس از تعبیه پروتز، بیمار می تواند نزدیکی موثری داشته باشد و میل جنسی اش هم تغییری نخواهد کرد.

به گفته وی بعد از تعبیه پروتز در اغلب بیماران فاقد مشکل خاص، انزال خوبی هم صورت میگیرد.

وی تأکید کرد :دراین عمل یک جسم خارجی در بدن تعبیه می شود به هیمن خاطر احتمال این که پروتز دچار عفونت شود نیز وجود دارد و بیماران قبل از تعبیه پروتز باید به این نکته توجه کنند.

وی هشدار داد: افراد دچارعفونت ادراری و یا افراد دیابتیک ریسک بالاتری در راستای ابتلا به عفونت پروتز خواهند داشت.

وی در پاسخ به این که میزان استقبال از پروتزهای آلت در کشور ما چگونه است؛ اظهار کرد: در کشور ما فرهنگ استفاده از آن خیلی جا نیفتاده است؛حال آنکه اغلب بیماران بعد از این که به مرحله تعبیه پروتز می رسند حاضرند از لحاظ فعالیت جنسی غیر فعال بمانند اما از تعبیه پروتز سر باز می زنند.

وی تأکید کرد: در حقیقت بنظر می رسد این امر بیشتر ناشی از مشکلات فرهنگی و دلیل دیگر تصور اشتباه برخی از رابطه جنسی است بنابراین در کشور ما تاکنون خیلی از این روش درمانی استقبال نشده است.

رادخواه در پاسخ به این که تعبیه پروتز طیف سنی خاصی دارد یا نه اظهار کرد: نه محدودیت سنی ندارد اما بیمار باید توانایی استفاده از آن را داشته باشد. برای نمونه فردی که دارای سن بالایی باشد نیز احتمال دارد پس از تعبیه از لحاظ استفاده عملی و یا قدرت جسمانی کافی برخوردار نباشد.

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار در پاسخ به سوال دیگر شفا آنلاین مبنی بر این که تعبیه پروتز در امر بچه دار شدن ایجاد مشکل می کند یا نه، تصریح کرد: در صورتی که فرد از لحاظ انزال مشکلی نداشته باشد برای بچه دار شدن منعی برایش وجود ندارد.


منبع:     http://shafaonline.ir/fa/news/50412

ساعات کار مطب

شنبه                    21:30 - 18:30
دوشنبه                21:30 - 18:30
چهارشنبه             21:30 - 18:30

آدرس مطب و تلفن

   تهران- شهرک غرب- بلوار پاک نژاد - بین دادمان و دریا- مرکز پزشکی یادمان - طبقه اول

  88591523

   info@drradkhah.com

آدرس مطب دکتر رادخواه

جستجو

دوستان و همراهان و بیماران عزیز

از اعتماد شما که اینجانب را برای مشورت و درمان برگزیدید تشکر فراوان دارم. از آنجا که برای ارتقای علمی عازم دوره ای در خارج از کشور هستم، از تاریخ 1398/04/07 در خدمتتان نخواهم بود. به محض رجعت به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد. بیمارانی که در مدت عدم حضور نیاز به مشورت و درمان دارند به استاد و همکار عزیزم جناب آقای دکتر نوروزی (کارگر شمالی- کوچه خسروی- ساختمان جامی تلفن 88632333 و 88331917) مراجعه داشته باشند.