تماس تلفنی با دکتر رادخواه
عامل مهم طلاق درایران

عامل مهم طلاق درایران/رابطه زناشویی یک زوج پس از 14سال زندگی مشترک

شفا آنلاین: عضو انجمن اورولوژی ایران ازدواج به وصال نرسیده را یکی از مشکلات شایع میان زوجین دانست و گفت: با توجه به عدم وجود آمار دقیقی در ایران اما عامل بیش از 50 درصد طلاق ها ناشی از این مشکل است.

دکتر کیوان رادخواه در گفتگوی اختصاصی با شفا آنلاین ضمن اعلام این خبر افزود: در واقع ازدواج به وصال نرسیده یعنی عدم توانایی در برقراری روابط جنسی بعد از برگزاری مراسم ازدواج.

وی با بیان این که اغلب این زوج ها یا به هیچ عنوان یا خیلی اندک دارای تجربه روابط جنسی هستند در عین حال گفت: برخورد اولیه در برقراری نزدیکی زوجین از یک طرف و استرس حاکم وضعیت را بدتر می کند.

این ارولوژیست تصریح کرد: هنگام شکست روابط جنسی، برخی معتقدند مرد دارای مشکل است و از این رو به داروهای تقویت قوای جنسی مراجعه می کنند در حالی که عامل ازدواج به وصال نرسیده مشکل 2طرفه است.

عضو انجمن باروری وناباروری کشور تأکید کرد: در اکثر مواقع اختلالات خفیف توانایی جنسی و نعوظ آلت بر ایجاد این مشکل دامن می زند.

رادخواه ترس زنان از نزدیکی و دخول،احساس آسیب دیدن و تجربه درد را عواملی موثر در بروز این مشکل در رابطه زناشویی همسران اعلام کرد.

وی به خبرنگار شفا آنلاین گفت: برای نمونه زوجی  به مدت 14 سال به رغم عشق و علاقه حاکم میانشان از ازدواج به وصال نرسیده رنج می بردند که خوشبختانه به خوبی درمان شدند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران امروزه روش های درمانی این مشکل را بسیار موثر دانست و گفت: اغلب برای زوجین دارای این مشکل رفتار درمانی اعمال می شود.

وی بیان کرد: درصد قابل توجهی بالغ بر 50 درصد عامل طلاق های میان زوجین ناشی از ازدواج به وصال نرسیده است.

فلوشیپ انکواورولوژی تأکید کرد: مراجعه تک به تک زوجین برای حل این مشکل به متخصصین مربوطه از اشتباهاتیست که رابطه زناشویی آنها را با شکست مواجه می کند از این رو زن و مرد باید به یک پزشک مشترک مراجعه نمایند.
منبع : http://shafaonline.ir/fa/news/23559/
 http://www.khabaronline.ir/detail/357460/society/family

ساعات کار مطب

شنبه                    21:30 - 18:30
دوشنبه                21:30 - 18:30
چهارشنبه             21:30 - 18:30

آدرس مطب و تلفن

   تهران- شهرک غرب- بلوار پاک نژاد - بین دادمان و دریا- مرکز پزشکی یادمان - طبقه اول

  88591523

   info@drradkhah.com

آدرس مطب دکتر رادخواه

جستجو

دوستان و همراهان و بیماران عزیز

از اعتماد شما که اینجانب را برای مشورت و درمان برگزیدید تشکر فراوان دارم. از آنجا که برای ارتقای علمی عازم دوره ای در خارج از کشور هستم، از تاریخ 1398/04/07 در خدمتتان نخواهم بود. به محض رجعت به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد. بیمارانی که در مدت عدم حضور نیاز به مشورت و درمان دارند به استاد و همکار عزیزم جناب آقای دکتر نوروزی (کارگر شمالی- کوچه خسروی- ساختمان جامی تلفن 88632333 و 88331917) مراجعه داشته باشند.